Obserwatorzy

czwartek, 14 kwietnia 2016

Erica Spindler - Pętla

Wiosna nie dodawała mi więcej weny i ochoty na tworzenie, wręcz przeciwnie codziennie sobie mówię co dzisiaj zrobię i codziennie nie robię nic... Czytać też nie czytam, choć zbliżam się do połowy liczby książek z wyzwania "52 książki w 52 tygodnie"
Także dzisiaj może coś w tym klimacie :) Nastoletnia Jane Killian, potrącona przez motorówkę, cudem uniknęła śmierci. Po serii operacji plastycznych, w końcu może zapomnieć o tym strasznym wydarzeniu. Wreszcie może cieszyć się pełnią życia. Jest spełnioną artystką, której rzeźby coraz częściej doceniane są przez krytyków sztuki. Z mężem, doktorem Ianem Westbrookiem, oczekują z niecierpliwością narodzin pierwszego dziecka. Czego chcieć więcej?
Szczęście pryska, gdy Ian staje się głównym podejrzanym w sprawie o brutalne morderstwo. Jane najpierw wierzy w niewinność męża, lecz w miarę jak toczy się śledztwo, narastają w niej wątpliwości. Co więcej, niespodziewanie powraca też koszmar z przeszłości. Jane dostaje anonimowe listy i zaczyna wierzyć, że pochodzą od człowieka, który z premedytacją przed laty spowodował wypadek na jeziorze. Musi stawić czoło przerażającej prawdzie. Jej dręczyciel wie o niej wszystko, a co gorsza – zna jej najgłębiej skrywane lęki. I z pewnością bezlitośnie wykorzysta je, by zabić Jane.  

Na stronie LubimyCzytać książka ma wiele pozytywnych ocen i bardzo dobrze, zgadzam się w tym 100 %. Świetny thriller, bardzo spójny, ciekawy i co najważniejsze zaskakujące zakończenie. 
Sytuacje są powiązane z tragedią sprzed lat, a wszystko wskazuje na to, że łączą się z tym również morderstwa popełnione obecnie, a co najgorsze wiele dowodów wskazuje na to, że za zabójstwami stoi mąż głównej bohaterki. 
Czy Jane straci zaufanie do ukochanego ? czy okaże się on winnym czy ofiarą? Jaki udział w całej akcji będzie miała przyrodnia siostra Jane - Stacy? Dziewczyny mają między sobą cichy konflikt, niewyjaśnione sprawy z przeszłości...Czy Stacy spróbuje pomóc siostrze udowodnić niewinność męża czy będzie twardą policjantką trzymającą się procedur?
Zapraszam do lektury, bo warto :)

5 komentarzy:

 1. Ostatnio bardzo polubiłam ten gatunek :) Dodaję do 'chcę przeczytać' :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ech, ja ostatnio wcale nie czytam. I tak jak Ty masz z robótkami ja mam z książkami ...

  Książka wydaje się bardzo ciekawa :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam kilka książek tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawie zapowiada się ta książka. Nigdy nie czytałam książek tej autorki.

  OdpowiedzUsuń