Obserwatorzy

wtorek, 24 kwietnia 2012

Śmiertelne decyzje- Kathy ReichsDziewięcioletnia Emily Anne Toussaint ginie od kuli na ulicy Montrealu. W Północnej Karolinie znika nastolatka, a kilkaset kilometrów od jej domu zostają odnalezione fragmenty szkieletu, który mógł należeć do niej. Te dwa zgony ogromnie poruszają doktor Temperance Brennan i popychają do śledztwa, które zawiedzie ją w głąb świata gangów motocyklowych.
Skazana na własne siły, zaczyna odkrywać i badać kulturę, gdzie zło częstokroć skrywa się pod niewinną maską. Jak zapewne przeczytałyście kilka postów wcześniej książkę wygrałam w candy. Nagroda była do wyboru, ja skusiłam się na tę z uwagi na Temperance Brennan. Jednak wcale taka super nie była, czytało się ją nadzwyczaj topornie, ze względu na nagromadzenie przypisów. W przypisach znajdowały się nie tylko nazwy instytucji związanych ze sprawą, ale nazwiska osób w Polsce nie znanych, pojedyncze słówka np w j. francuskim, mnie to po prostu odrywało od lektury.
Jak by co książkę mam na wymiankę.

17 maja minie rok odkąd mam ten blog z tej okazji postanowiłam zorganizować kolejne candy, zapisy zaczną się już w czwartek.

1 komentarz:

  1. kryminalna zagadka brzmi ciekawie. Zapraszam do siebie na wymankę !

    OdpowiedzUsuń