Obserwatorzy

wtorek, 21 sierpnia 2012

Najpiękniejsza książka jaką czytałam nr 3UWAGA: książka była wcześniej wydana w Polsce pt. "Ostatnia obietnica".

Przyjaciele Eliany mówili, że jej życie to bajka. Dziewczyna z amerykańskiego miasteczka zakochała się w przystojnym Włochu i zamieszkała z nim w kraju, którego język brzmi jak poezja, a jedzenie smakuje niczym dar niebios.
Niestety, wymarzony dom okazał się jedynie piękną klatką, z której nie można uciec. Kiedy Eliana traci już nadzieję i wiarę w przyszłość, wtedy los stawia na jej drodze nieznajomego. Oboje wiele przecierpieli i trudno im uwierzyć w szczęśliwe zakończenie.


Autor po raz kolejny mnie nie zawiódł. Stworzył bardzo wzruszającą powieść, gdy skończyłam chciałam płakać i jednocześnie się cieszyć. "Kolory tamtego lata" to wspaniała opowieść o miłości i o trudnych relacjach w rodzinie.  Evans częstuje nas opisami pięknych krajobrazów, widoków, w fabule swoje miejsce znalazła również sztuka. Pod koniec powieści, kiedy wydaje się nam, że ta cudowna miłość pozostanie niespełnioną wszystko się zmienia.
Lekturę książki polecam przede wszystkim panią, powieść jest pisana lekkim język, dlatego też czyta się ją zaskakująco szybko. Kusi mnie by zakupić kolejną książkę tego autora.

Chciałam na koniec zareklamować mój ulubiony sklep z owadem w logo:)
w ten czwartek w ofercie znów są książki za pół darmo. M.in. inna książka autorki Fiołków Marcowych. (klikając na link traficie na moją recenzję). 
Ja niestety mieszkam na wiosce, więc nie wiem czy uda mi się dostać wszystkie książki na które się już "napaliłam".
4 komentarze:

 1. mnie ostatnio czytanie idzie bardzo opornie, ale jak mnie najdzie... Z tego co piszesz, możliwe że zacznę kiedyś Evans'a. Mam coś nawet w swoich zbiorach:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja skuszona wcześniejszymi recenzjami zamówiłam kilka dni temu dwie książki tego autora:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja kilka dni temu przeczytałam "Kolory tamtego lata" i też jestem zachwycona tą książką. Na pewno sięgnę po kolejne książki tego autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. No to muszę przeczytać , pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń