Obserwatorzy

piątek, 27 lipca 2012

Nora Roberts Duma i Zauroczenie


„Dom duchów”
Rafe jest drugi po najstarszym bracie. Po śmierci matki uciekł z Antientam, aby znaleźć swoje miejsce w świecie. Udało mu się i osiągnął sukces jako budowniczy ze zdolnościami do renowacji starych budynków. Do rodzinnego miasta wrócił po 10 latach, aby kupić dziewiętnastowieczny dom, o którym krążyło wiele strasznych historii. Pewnego dnia poznaje on Regan, kobietę, która od kilku lat ma w Antientam sklep z antykami. Oboje od początku czują do siebie pociąg, a Rafe aby go zwiększyć proponuje wzajemną współpracę w odnawianiu pełnej duchów posiadłości. Obydwoje są jednak bardzo silnymi osobowościami, co często powoduje sporo komplikacji.

„Szepty przeszłości”

Najstarszy z braci Jared MacKade jest z zawodu prawnikiem, a prywatnie rozwodnikiem. Jego małżeństwo było zawarte z rozsądku i bez miłości. Savannah poznaje, gdy kolega prosi go aby poinformował ją o spadku po zmarłym ojcu. Kobieta nie jest jednak zbyt otwarta ani uprzejma, dlatego początek ich znajomości nie wypada najlepiej. Nikt w miasteczku nie wie o niej za wiele, oprócz tego, że wprowadziła się do domku pod lasem i samotnie wychowuje syna. Jareda intryguje charakter oraz przeszłość Savannah, dlatego przy każdej możliwej sytuacji, wypytuje ją o wszystko jak na prawnika przystało. Kobieta nie chce jednak się na niego tworzyć, gdyż nauczyła się, że w życiu może liczyć tylko na siebie. Czy związek między uporządkowanym prawnikiem i szaloną, niezależną artystka i matką ma szansę przetrwać?

Ponad 400 stron dobrego romansu. Na szczególną pochwałę zasługuje powiązanie historyczne oraz nutka tajemniczości. Autorka porusza sporo problemów, które są cały czas aktualne m.in przemoc w rodzinie, strach przed powielaniem błędów rodziców, nastoletnia ciąża,  Prosty język autorki sprawia, że książkę czyta się szybko i z przyjemnością. Nie ukrywam, że jest to literatura typowo kobieca dlatego nie polecam jej płci męskiej.
Książka jest pierwszą z dwóch, o przygodach braci MacKade (druga już zamówiona na allegro)

p.s. zachęcam do głosowania na najładniejszą pracę w wymiance sówkowej.

1 komentarz:

  1. Właśnie skończyłam czytać "Słodką Zemstę" Nory Roberts i przyznaję rację, że książki jej czyta się szybko i przyjemnie, są lekko napisane i wciągające;) Dobre pozycje żeby się zrelaksować, zaraz zamawiam "Dom duchów" :)

    OdpowiedzUsuń