Obserwatorzy

środa, 10 lutego 2016

Kartka dla Julki

 zdjęcie pochodzi ze strony Julki na Facebook-u
 żródło http://dziecko.elblag.net/artykuly/chora-elblazanka-ma-marzenie-dostac-jak-najwieksza-liczbe-kartek-urodzinowych,23426.htm 

Przyszła na świat 8 lat temu. Pojawienie się Julki na świecie przyniosło rodzinie pierwsze zmartwienia, bowiem dziewczynka urodziła się z zespołem Downa. Zaledwie kilka miesięcy później dołączył zespół Westa. Na koniec kolejny werdykt: Ostra Białaczka Limfoblastyczna. Julka od kilku lat walczy o życie. Pod koniec lutego obchodzi swoje 8 urodziny, a jej marzeniem jest dostać jak największą liczbę kartek urodzinowych. Pomożecie?
Julia przyszła na świat 27.02.2008 roku w Elblągu. Urodziła się z zespołem Downa. W 6 miesiącu swojego życia dziewczynka dostała napadów padaczki, a rodzice usłyszeli kolejną diagnozę – zespół Westa (padaczka lekooporna). Przed rodziną rozpoczęła się ciężka praca, rehabilitacje, ćwiczenia, ale dali radę wyjść na prosta.

W wieku 3 lat, Julia poszła do przedszkola, była szczęśliwa i miała swoich przyjaciół. Niestety rutynowe badania zaniepokoiły lekarza...

"19.10.2013 roku Nasz świat się zawalił. Marzenia runęły, życie wywróciło się do góry nogami, a my myśleliśmy, że to jakiś koszmar i zaraz się obudzimy... OSTRA BIAŁACZKA LIMFOBLASTYCZNA usłyszeliśmy... Białaczka? Rak? Naprawdę? Jak to możliwe? Przecież była taka szczęśliwa, taka uśmiechnięta... No nic... Trzeba było kolejny mur przed Naszym kochanym dzieckiem pokonać " – opisują rodzice Julki.

Leczenie dziewczynki tj. chemioterapia, a także jej skutki uboczne doprowadziły do złego stanu zdrowia Julki. Dziewczynka walczyła o życie na OIOM-ie. Udało się wygrać walkę, ale Julka zmieniła się strasznie. Już nie była tym samym wesołym dzieckiem.

Stan Julki dzięki leczeniu się poprawił. W 2015 roku zakończono leczenie chemioterapią. W tej chwili jej choroba jest w reemisji, jednak ciągle jeździ na kontrole do Gdańska i jest w trakcie rehabilitacji. Dziewczynka znów cieszy się życiem, chodzi uśmiechnięta i radosna. Za miesiąc skończy 8 lat, a jej największym marzeniem jest dostać jak największą liczbę kartek urodzinowych. Gotowi jesteście pomóc małej mieszkance Elbląga?

Kartki urodzinowe możecie wysłać na adres: Julia Frącek, ul. Świerkowa 16/5, 82-300 Elbląg.

Oto kartka, którą ja zrobiłam dla dziewczynki:) 
Ktoś jeszcze ma ochotę sprawdzić Małej radość? 

10 komentarzy:

 1. śliczna kartka :) na pewno sprawi radość :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pęikna karteczka! Fajnie, że zamieściłaś info na blogu - postaram się stworzyć jakąś karteczkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna karteczka. Już podziwiałam na fb, ale podziwów nigdy dość. Julcia sie ucieszy i mam nadzieję, że więcej osób zrobi karteczki lub zwyczajnie wyślę kupione.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uroczą karteczkę Jej przygotowałąś :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za informację :) może uda się z dzieciakami zrobić jutro karteczkę :)
  Ładna ta Twoja :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczna karteczki dla Julci.Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo sympatyczna karteczka!
  Ja jutro przygotuję, w poniedziałek poślę.
  Pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 8. Kolorowa i urocza karteczka dla Julci.Podziwiam Twoje kartki. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Maluchy zrobiły serduszkowo biedronkową karteczkę dla Julci :)
  dzięki za informacje jeszcze raz :)

  OdpowiedzUsuń