Obserwatorzy

czwartek, 16 lipca 2015

Twórcze Inspiracje

Jakiś czas temu zgłosiłam się do recenzowania gazety Twórcze Inspiracje. Recenzję piszę dopiero teraz, bo miałam pewne problemy w komputerem. 
Pierwsze na co należy zwrócić uwagę to okładka. Nie jest przeładowana, jest delikatna i idealnie letnia, znajdziemy na niej przedmioty, które możemy wykonać dzięki kursom znajdującym się w gazecie. Na kolejnych stronach przedstawione jest jak stworzyć przecudny wisior wykonany metodą wire wrapping.Od bardzo dawna podziwiam prace, a w szczególności biżuterię wykonaną z drobnych koralików. Redaktorzy gazety przedstawiali nam krok po kroku jak wykonać m.in. sowę i motyla. Powstałe prace mogą zostać wisiorem, broszką, ozdobą np. torebki. Na tą chwilę niestety Beading jest poza moim zasięgiem, ale mam nadzieję, że kiedyś powstanie jakiś większy twór. W gazecie znajdziemy "przepis" na to jak stworzyć jenasową torbę i buty do kompletu:Makramowy naszyjnik :
Haftujący jak zwykle znajdą coś dla siebie, tym razem wzory haftów w tematyce letniej:Kolejną rzeczą, która mnie zaintrygowała jest masa Friendly Plastic, gdyż pierwszy raz o niej słyszałam. Na łamach gazety został przedstawiony tutorial jak stworzyć m.in. broszkę kota, kolczyki i kaboszon.Z opisu wywnioskowałam, że nie trzeba mieć ani specjalnych narzędzi, ani talentu by pobawić się masą. Wystarczy trochę wyobraźni by postała biżuteria lub baza do dalszego tworzenia. Jak znajdę trochę wolnego czasu to z chęcią się pobawię.

Gazeta wydawana jest co dwa miesiące i kosztuje niecałe 10 zł. W moim sklepie jej nie spotkałam, ale myślę, że to nie majątek.
Polecam raz na jakiś czas można wydać kilka złotówek by dowiedzieć się co nowego w trawie piszczy. Dodatkowym plusem jest to iż, przy każdym tutorialu jest dokładny spis potrzebnych przedmiotów i wszystkie znajdą się w sklepie. Dzięki temu można wszystko zamówić w jednym miejscu nie tracąc dodatkowych pieniędzy na przesyłkę. Minusów jako tako nie dostrzegam, może jedynie to, że wg mnie brak rubryki dla typowo początkujących. Idealnie by było gdyby na tych kilkunastu stronach zawarto tutoriale do wszystkich gałęzi rękodzieła, ale wiadomo, że to tylko takie marzenia. 
Z czystym sercem polecam.

4 komentarze:

 1. Interesująca gazetka :) Szczególnie zainteresował mnie wire wrappaing, zawsze chciałam tego spróbować. Tylko pytanie - gdzie to kupić?? Tylko w internecie? Empik czy inne większe salony prasowe wchodzą w grę?

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna gazetka:) Sama ją kupuję:) generalnie jest w kioskach, ale jeśli nie, to bardzo często widzę ją na poczcie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam tą gazetkę. Juz od jakiegoś czasu ją kupuje....a raczej kupowałam jak byłam w PL . w każdym numerze jest inna technika pokazana, jakiś ciekawy tutorial... zawsze można coś znaleść dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 4. szkoda, że nie ma w niej nic o scrapbookingu ;(

  to prawda... trzeba umieć angielski, by ogarnąć ten portal :(

  OdpowiedzUsuń