Obserwatorzy

czwartek, 2 stycznia 2014

Córeczka Tatusia - Lisa Scottoline

W więzieniu, w którym Natalie Greco akurat prowadzi zajęcia ze studentami, wybucha bunt. Nagła erupcja nienawiści i przemocy doszczętnie burzy jej uporządkowane życie. Młodą prawniczkę wciąga śmiertelnie niebezpieczny wir wydarzeń - zostaje oskarżona o popełnienie brutalnego morderstwa, a równocześnie grozi jej śmierć z ręki bezwzględnych przestępców, których zbrodnie niechcący ujawniła. Natalie może liczyć tylko na siebie, i właśnie z tej strony spotyka ją największe zaskoczenie...


Córeczka tatusia - Lisa Scottoline 

Główna bohaterka - profesor prawa na prośbę swojego kolegi - również wykładowcy podejmuje się poprowadzenia wykładów w zakładzie karnym. W czasie jej obecności w tym niechlubnym miejscu dochodzi do buntu więźniów. Natalia została poszkodowana w/w zajściu, mimo początkowej niechęci i odrazy do więzienia postanawia rozwiązać pewną zagadkę.Skłaniają ją do tego nieprawdziwe i niepełne informacje dotyczące całego zajścia w zakładzie karnym. Nie przypuszcza jednak, że z osoby o nieposzlakowanej opinii stanie się przestępcą.

Zawsze przygotowując się do napisania recenzji czytam o powieści na stronie Lubimy Czytać. Dzisiaj te opinie trochę mnie zaskoczyły, wg mnie książkę czytało się bardzo szybko, bohaterowie byli dość ciekawi, a fabuła nieoklepana.Jednak inne recenzentki zwróciły mi uwagę na pewne nielogiczne wątki, oraz nieścisłości. Momentami rzeczywiście można mieć wrażenie, że książka była "pisana na kolanie". Mimo wszystko jednak książkę polecam, choć nie zapadnie ona na długo w naszą pamięć... Zdecydowanym plusem powieści jest zakończenie, nad którym czytelnik może się chwilę zastanowić, bo czy zawsze cel uświęca środki?
 

2 komentarze:

 1. mówię o takim koczku http://xladymonroex.blogspot.com/2012/11/koczek-kolczyki.html ze skarpetką :)
  nie potrzeba wtedy żadnych wsuwek, może tylko jedną, by upiąć wystające włosy z tyłu ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziwne.. u mnie działa. Sprawdź czy nie ma spacji w linku, a jak nie to, to wpisz na moim blogu w wyszukiwarce u góry po lewej stronie: koczek i powinno Ci wyszukać :)

   Usuń