Obserwatorzy

poniedziałek, 31 października 2016

LaLyvre Spencer - Powój

 Akcja powieści rozgrywa się w latach czterdziestych naszego stulecia w stanie Georgia w małym miasteczku Whitney. Trafia tam młody i bardzo przystojny włóczęga, który właśnie odsiedział wyrok za zamordowanie prostytutki. Jego sytuacja jest nie do pozazdroszczenia - nie ma domu, pieniędzy, nie może znaleźć pracy. Pewnego dnia czyta w gazecie niezwykłe ogłoszenie - znajdująca się w rozpaczliwej sytuacji wdowa Eleonora Dinsmore poszukuje męża. Czy tych dwoje doświadczonych przez życie ludzi odnajdzie sens i radość życia?Cokolwiek by napisać o tej powieści i tak nie odda to jej uroku, wyjątkowości i magii. Powój czytałam wielokrotnie i na pewno wrócę do niej jeszcze nie raz. 

Główni bohaterowie to ludzie po przejściach, zszargani przez los, bez nadziei i teoretycznych szans na szczęście. On były więzień, skazany za morderstwo, ona młoda wdowa z dwójka dzieci, w kolejnej ciąży, z wielkim podupadajacym gospodarstwem. 

Autorka świetnie nakreśliła postacie, z kart biją emocje, a miłość która powoli rodzi się między Eleonora i Willem jest piękna i dojrzałą. W okładce można się zakochać.

Gorąco polecam Wam ta książkę.

4 komentarze:

 1. Z przyjemnością przeczytam tę książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już zapisałam, na pewno jej poszukam.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. jak już sie uporam z tym co mamdo przeczytania i nie zapomne do sięgne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka jak dla mnie harlequinowata, ale nigdy nie oceniam książek po okładce, a ogłoszenie Eleonory zaintrygowało mnie, więc kto wie, czy po nią nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń